PL EN
LET’S COOL TOGETHER

historia

AVA Quality Cooling jest wiodącym międzynarodowym dystrybutorem części do chłodzenia silników i klimatyzacji, działającym w 8 europejskich filiach w Danii, Anglii, Francji, Austrii, Polsce, Moskwie, Włoszech i Monako z siedzibą handlową. Siedziba główna i centralny magazyn AVA znajduje się w Hilvarenbeek, w Holandii. Koncern AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM, pod marką AVA a także  dostarczane na pierwszy montaż do Volvo, RVI, Iveco, Scania, Mercedes chłodnice firmy TitanX.

Od początku 2017 r. AVA jest częścią grupy Enterex International Limited, spółki notowanej na Taiwan Stock Exchange Taipei i jednego z największych na świecie producentów chłodnic i kondensatorów dla niezależnego, wtórnego rynku motoryzacyjnego (IAM)  oraz dla producentów OEM o rocznych mocach produkcyjnych 5 mln sztuk.

AVA CEE Sp. z o.o. powstała dzięki dołączeniu w sierpniu 2018 roku producenta i dystrybutora wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych, firmy Highway International. W ofercie AVA CEE znajdują się produkty przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i  kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i rolnictwa.

AVA CEE przechodzi obecnie dużą ekspansję, budując nowy i większy magazyn i biura o powierzchni 7000 metrów kwadratowych. Nowe magazyny znajdują się w strategicznej strefie ekonomicznej na południu Polski, jednej z najlepszych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dzięki czemu są w stanie zapewnić sprawną i jeszcze lepszą dystrybucję produktów AVA.