PL EN
LET’S COOL TOGETHER

historia

Historia Highway International zaczęła się od zachwytu. W 2009 roku wizytując rutynowo zakłady produkujące układy chłodzenia trafiliśmy do fabryki TitanX w Mjallby. Ludzie, których tam spotkaliśmy, ich etyczne podejście do biznesu oraz najwyższa jakość produkowanych części były w dzisiejszym świecie niespotykane. TitanX zrobił na nas wielkie wrażenie.

W 2010 roku z grupą kilku doświadczonych osób założyliśmy Highway International i zaczęliśmy działać jako dystrybutor produktów TitanX. Wkrótce okazało się, że klienci oczekują od nas rozwinięcia oferty. W następnych latach w bazie produktów Highway International pojawiły się: kondensatory, nagrzewnice, zbiorniki wyrównawcze, chłodnice oleju, części silnikowe i liczniki.

W 2012 zaczęliśmy projektować i dostarczać układy chłodzenia zamawiane przez producentów małych serii pojazdów. W 2013 zostaliśmy autoryzowanym dostawcą Volvo AB, a w 2014 rozpoczęliśmy regenerację chłodnic i intercoolerów dla europejskiej sieci dealerów tej firmy. Skutkiem konsekwencji w dotrzymywaniu wysokich standardów pracy i dbałości o środowisko są uzyskane w 2012 certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001.

Od 2012 dysponujemy nowoczesnym magazynem wysokiego składowania o powierzchni 1800 metrów kwadratowych, a od 2014 wyspecjalizowaną halą produkcyjną, gdzie realizowany jest proces regeneracji chłodnic ze stanowiskiem zrobotyzowanego spawania. Firmę tworzy obecnie 17 osobowy zespół, jej rozwój nadal trwa