PL EN
LET’S COOL TOGETHER

historia

AVA Quality Cooling jest wiodącym międzynarodowym dystrybutorem części do chłodzenia silników i klimatyzacji, działającym w 8 europejskich filiach w Danii, Anglii, Francji, Austrii, Polsce, Moskwie, Włoszech i Monako z siedzibą handlową. Siedziba główna i centralny magazyn AVA znajduje się w Hilvarenbeek, w Holandii. Koncern AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM, pod marką AVA a także  dostarczane na pierwszy montaż do Volvo, RVI, Iveco, Scania, Mercedes chłodnice firmy TitanX.

AVA CEE Sp. z o.o. powstała dzięki dołączeniu w sierpniu 2018 roku producenta i dystrybutora wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych, firmy Highway International. W ofercie AVA CEE znajdują się produkty przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i  kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i rolnictwa.

AVA CEE przechodzi obecnie dużą ekspansję, budując nowy i większy magazyn i biura o powierzchni 7000 metrów kwadratowych. Nowe magazyny znajdują się w strategicznej strefie ekonomicznej na południu Polski, jednej z najlepszych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dzięki czemu są w stanie zapewnić sprawną i jeszcze lepszą dystrybucję produktów AVA.